Estetik Diş Hekimliği
Diş Eti Düzenleme
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Dişeti Düzenleme (Gingivoplasti), Gummy Smile Tedavisi;
LOKAL ANESTEZİ ALTINDA elektro cerrahi yöntemiyle dişlerin üzerinde fazla görünen dişeti kesilerek alınır ve dokular iyileşme sürecine bırakılır. Daha sonrasında estetik diş hekimliği uygulamalarından hastanın durumuna uygun olan protetik uygulama yapılır.
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Kozmetik Düzenleme
Anesteziye gerek duymadan özel bazı frezlerle dişlerin mine seviyesinde yapılan küçük aşındırmalardır. Bu tip düzenlemelerle tırtıklı ya da keskin köşeli ön dişler, çok sivri köpek dişleri ya da yüze sert ifade veren kıvrımlar yumuşatılarak ağızda farklı bir görünüm yaratılır
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Anesteziye ihtiyaç duyulmaması, minimum madde kaybı, işlemin kısa sürmesi hasta açısından tercih sebepleridir.
Adeziv Sistemler
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Adeziv Sistemler (Bonding), Diastema (Diş Açıklığı), Kırık Diş Tedavisi
Dişin rengini veya şeklini değiştirmek, büyütmek ya da bir kusurunu tedavi etmek amacıyla dişe yapılan ilavelerdir. Bu amaçla kullanılan malzemeler doğal dişin dış yüzeyine tutturularak şekil ve renk bozuklukları kolayca giderilebilir.

Pek çok durumda, dişi uyuşturmaya bile gerek duymadan bu işlem uygulanabilir. Dişe yerleştirilen ek malzemeler, en ileri tekniklerle elde edilmiş olup, hemen hemen diş yapısıyla aynı özellikler taşırlar ve ancak normal dişler kadar renk değiştirirler.

Yüzey pürüzlülüğü, cilalama ile en aza indirildiğinde lekelenmeye karşı dayanıklılığı artar. Dış faktörlerin sebep olduğu (sigara, çay, kola, kahve vb.) olası lekelenmeler ise, rutin diş muayenelerinde giderilebilir.
Uygulama için çoğu kez bir seans (15 dak. – 1 saat) yeterlidir. Seans sayısı, yapılacak işleme göre değişir
Porselen Laminalar
Yaklaşık olarak 0,5 mm kalınlığında olan diş üzerinden çok az madde kaldırarak dişlerin ön yüzeyine yapıştırılan yaprak porselenlerdir...
Bu tip porselenler full porselen kuronlarda olduğu gibi fotoğraf flaşlarına ya da neon ışığına doğal diş gibi tepki vererek gerçek dişten ayırt edilemezler
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Işığı geçirgenlikteki üstünlükleri ve minimum diş maddesi kaldırılması tercih edilmelerinin en büyük sebebidir. Laminaların hazırlık aşamasında kompozit modellerle ağızda bitmiş hallerini hastayla karşılaştırmalı olarak görmek mümkündür.
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Dişlerin dile bakan yüzeyleri orijinal olduğu için hasta YABANCILIK HİSSİ çekmez. Ancak hastanın dişlerinin daha önce hiç kesilmemiş olması gerekmektedir. Bunun dışında dişlerinde seviye, renk, açıklık, çapraşıklık bulunan bütün hastalara uygulanabilir
Full Seramik Kuronlar
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
PORSELEN diş minesine sağlamlık açısından en yakın ve çevre dokulara en dost maddelerden birisidir. İlerleyen teknoloji, porselenin altında metal olması zorunluluğunu ortadan kaldırmış ve altyapının da porselen olduğu full porselen kuronlar doğmuştur.

Metal desteksiz porselenler, doğal dişlerde olan ışığı geçirgenlik özelliğine sahip oldukları için bir derinlik ve canlılık ortaya çıkar ve doğal dişe yakın estetik bir görüntü sağlanır.
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Full seramik kuronların alt yapısında metal olmadığı için kuron - diş eti hizasında koyu renk bir çizgi olmaz. Diş eti çekildiğinde, full porselenler estetik görünümlerini korurlarken, metal porselen diş ile birleştikleri bölgede kötü bir görüntü oluştururlar.

Alt yapıda kullanılan bazı metallere karşı oluşabilecek allerji riski de full porselenlerde yoktur.
Zirkonyum Kuronlar
Zirkonyum kuronlar, dişhekimliğinde kullanılan estetik materyallerdendir. Işık geçirgenliği özelliği sayesinde doğal dişlerin dokusu tam olarak yakalanır. Sağlıklı bir dişin minesi tamamen ışığı geçirmesine rağmen porselen dişlerin altında kullanılan metal destekli porselen dişler opak bir görüntü yaratabilmektedir.
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
Diş eti uyumu klasik metal alt yapılı porselenlere göre çok daha iyidir. Diş eti hastalıklarında ya da diş eti çekilmelerinde sıkça görülen diş eti morlukları zirkonyumda görünmez.

Allerjik değildir, doku dostu bir materyaldir. Isı yalıtıcı özellikleri çok iyi olduğundan dişlerde soğuk sıcak hassasiyetini önlerler.

Zirkonyum porselenler yüksek dirence sahiptirler ve bu özellikleri sayesinde arka bölgelerdeki dişlerde de çok rahatlıkla kullanılırlar.
İmplant
Kaybedilen dişlerin yerine tedavi amacı ile yerleştirilen ve organizma için herhangi bir yan etkisi olmayan, kemik dokusu ile birleşimini tamamladıktan sonra da tabii bir diş gibi iş görebilen, titanyum metalinden imal edilen; plak, vida ve çivilere implant adı verilir. İmplant üzerine yapılan diş, doğal dişiniz gibi görünür ve doğal performans gösterir.
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Estetik Diş Hekimliği
İmplant genel sağlık durumu iyi olan her hastaya uygulanabilir. Kemik gelişimi tamlanmamış genç bireylerde tercih edilmemektedir. Diş implantlarının uzun ömürlü olabilmesi için, etrafında belirli kalınlık ve boyutta sağlam çene kemiği bulunması gerekir. İmplant uygulaması için üst yaş limiti yoktur.

Diş implantlarının çiğnemeyle oluşan basınçlar karşısında sağlıklı olarak kalabilmesi için, çene kemiği ile tam bir uyum içinde bulunması gerekir. Yerleştirilen implantın çevresinin tam olarak kemikle sarılması osseointegrasyon olarak adlandırılır.

Osseointegrasyon için, operasyon türü, bölgesi, hastanın yaşı ve sağlık durumuna göre operasyondan sonra en az 3, en fazla 6 ay gibi bir süre gereklidir. Bu süre tamamlanınca, uygun implant üstü protez yapılır.

İmplant uygulamasının yararları nelerdir ?
-Hastaları hareketli protez kullanımından kurtarır. Hastalar tekrar sabit dişlere kavuşabilirler. Bir elmayı ısırarak yiyebilme rahatına erişilebilir.

-Kısmi diş eksikliklerinde köprü protezi yapılırken, dayanak olarak kullanılacak olan sağlam dişlerin aşındırılmasından kurtarması açısından implant ekimi çok faydalı bir tedavi yöntemidir.

-Total dişsizlik vakalarında total protezlerinin altına yaklaşık 2-4 adet implant yerleştirilerek, protezlerin tutuculuğunu maksimum seviyeye getirmek hastalar açısından çok rahatlatıcı tedavi yöntemidir.

-İmplantlar tek diş eksikliklerinde komşu dişlerin bütünlüğünü bozmadan fonksiyon ve estetiği yeniden kazandırırlar.

-İmplant üstü protez kullanan hastalar, hareketli protezlerine göre çiğneme kuvvetlerinin 2 ay içerisinde %85 arttığını söylemektedirler. Bu oran üç sene sonra %300 lere çıkmaktadır. İmplant üstü hareketli protezler ve köprüler, doğal dişlere çok yakın fonksiyon görürler.

-İmplantların çürümesi diye bir şey söz konusu değildir. Soğuk-sıcak hassasiyeti yaşanmaz. Hasta implantını kendi dişi gibi kullanabilir, fırçalayabilir, diş ipi kullanabilir.