Diş Beyazlatma
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Diş Beyazlatma
Estetik Diş Hekimliğinin son derece güvenli bir uygulaması olan diş beyazlatma, diğer adıyla bleaching işlemi ofis ve ev uygulamalarıyla 2 şekilde yapılmaktadır. Öncelikle klinikte, diş hekimi kontrolünde, hastaya dişeti dudak ve yumuşak dokuları korumak için özel jel uygulanır, daha sonra dişlere dişlerin beyazlamasını sağlayan özel beyazlatma jelleri sürülür, özel bir ışın kaynağı olan LED veya lazer ışını kullanılarak yaklaşık 40 dakika boyunca beyazlatma işlemi devam eder.
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Diş Beyazlatma
Hastaya toplamda yaklaşık 2 saatlik uygulama sonucu istenilen beyazlığa ulaşılır. Bu işlem ofis beyazlatmasıdır. Diş beyazlığının devamı ve geri dönüşümünü engellemek amacıyla hastaya özel alt ve üst çene dişleri için özel plaklar hazılanır ve hastaya bu plaklara sürüp evde uygulaması için özel beyazlatma ajanları verilir. Bu uygulama da ev beyazlatmasıdır.
Özel Silivri İnciDent Diş Polikliniği - Diş Beyazlatma
Diş beyazlatma işlemi özellikle hekim kontrolünde uygulandığında son derece güvenli ve garantili bir uygulamadir. Nadiren, uygulama esnasında dişlerde geçici olarak hassasiyet görülebilir. Bu hassasiyet kalıcı değildir. Diş beyazlatma uygulaması hekim kontrolünde yapıldığında dişlere ve diş etlerine hiçbir şekilde zarar vermez.